Základní rozdělení roštů

Základním typem roštu je laťkový rošt , který je vhodný především pod pružinové matrace, ale je možné tento rošt použít i pro ostatní typy matrací. Laťkový rošt se dodává na flexibilním popruhu a tento typ je vhodné přichytit k podkladové části postele, aby nedocházelo k posunu jednotlivých latí. Můžeme se setkat i s laťkovým roštem v rámu, který stačí jen vložit na podkladovou část postele.

Samostatnou kategorií jsou lamelové rošty, které mohou být pevné bez polohování hlavy a nohou nebo polohovací s mechanickým popřípadě motorovým polohováním v oblasti hlavy a nohou. Lamelové rošty je možné použít pro všechny typy pěnových matrací, motorové polohovací rošty jsou vhodné především pro latexové matrace, které skvěle kopírují tvar roštu.

Laťkový rošt
Laťkový rošt
Lamelový rošt Basic
Lamelový rošt Basic
Lamelový rošt pevný
Lamelový rošt pevný
Polohovací rošt
Polohovací rošt
Specíální rošt
Specíální rošt
Výklopný rošt
Výklopný rošt
Výklopný rošt
Výklopný rošt
Motorový rošt
Motorový rošt

Lamelové rošty s předpjatými bukovými lamelami slouží jako ideální podklad pod zdravotní pěnové matrace a sou kontrukcí napomáhají k dosažení správné podpory těla při spánku. Kvalita roštu je závislá na počtu lamel, způsobu uložení lamel a možnosti regulace tvrdosti. Můžeme se setkat s několika základními typy lamelových roštů.

Základním typem lamelového roštu je lamelový rošt Basic , který je vhodný především pod pěnové matrace. Rošt Basic se dodává na flexibilním popruhu a tento typ je nutné přichytit k podkladové části postele, aby nedocházelo k posunu jednotlivých lamel.

Dalším typem roštu je pevný lamelový rošt , jedná se o základní typ lamelového roštu bez polohování hlavy a nohou, jednotlivé lamely jsou uchyceny k rámu. Pevné rošty se od sebe dále liší počtem a povrchovou úpravou lamel, uchycením lamel k rámu a možností nastavení tuhosti lamel.

Polohovací lamelový rošt se od pevného roštu liší možností samostatného polohování hlavy a nohou, jednotlivé lamely jsou opět uchyceny k rámu. Lamelový rošt je vybaven mechanickým polohováním hlavy a nohou, které má 13 poloh v oblasti hlavy a 5 poloh v oblasti nohou. Tyto rošty se od sebe dále liší počtem a povrchovou úpravou lamel, uchycením lamel k rámu a možností nastavení tuhosti lamel.

Motorový polohovací lamelový rošt je vybaven elektromotorem s dálkovým ovládáním, které zajišťuje dokonalé polohování hlavy a nohou. Tyto rošty jsou vhodné pro matrace s vysokou kopírovací schopností, zejména pak pro latexové matrace. Motorové rošty se od sebe mohou lišit počtem a povrchovou úpravou lamel, uchycením lamel k rámu a možností nastavení tuhosti lamel.

Zajímavým řešením je výklopný lamelový rošt , který zaručuje pohodlný přístup do úložného prostoru postele. Můžeme se setkat se dvěma druhy výklopných roštů, které se od sebe liší typem vyklápění – pevný rošt bez polohování hlavy a nohou má boční vyklápění, rošt s polohovaním hlavy a nohou má vyklápění od nohou.

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121