Přehled potahových látek

Zdravý člověk vypotí během spánku cca 7 dcl tekutiny, která projde z velké části do matrace. Proto musí být matrace dostatečně prodyšná a musí dobře absorbovat vlhkost a později absorbovanou vlhkost odvětrat. Tím poskytuje matrace uživateli dokonalý pocit sucha, pohodlí a komfortu během celé noci.

Z tohoto důvodu musí potah matrace splňovat nejpřísnější hygienická kritéria. Potah musí být vyroben z kvalitních a snadno udržovatelných materiálů, které poskytují ochranu proti plísním a bakteriím, nestávají se živnou půdou pro roztoče a zabraňují tvorbě nepříjemného zápachu. Lůžkovin se dotýkáme většinou holým tělem, měly by být použité potahové látky příjemné i na dotek.

Levnější typy matrací jsou dodávány s nesnímatelným, chemicky čistitelným potahem. Kvaliní matrace je opatřena snímatelným a pratelným potahem. Běžným standardem se v poslední době staly potahy na zip, které je možno z jádra matrace sejmout a vyprat. Tím dosáhneme okamžité hygieny bez použití speciálních čistících postupů. Potah s možností praní je ideální volbou pro zákazníky se zvýšenými nároky na čistotu a především pro alergiky.

Potah Basic Potah Basic je základní variantou snímatelného potahu, který je pratelný na 60° C.
Potah Froté Potah Froté je vyroben z kvalitní pletené látky, která je prošitá polyesterovým rounem se zipem po obvodu. Snímatelný potah umožňuje praní pouze jednoho dílu při 60° C. Materiál je pružný a na dotek velmi příjemný, složení látky – 100% Polyester.
Potah Aloe Vera Potah Aloe Vera je tvořen luxusní potahovou látkou obsahující mikrokapsle s přírodním extraktem z Aloe Vera. Při užívání uvolňuje aroma, které má antialergické a antiseptické účinky. Aloe Vera obsahuje enzymy, minerální látky a aminokyseliny, které působí na pokožku a pomáhají ji čistit a regenerovat.
Potah Microcare Potah Microcare je tvořen luxusní potahovou látkou se samočistícími účinky. Tato látka mimo jiné obsahuje acetátové vlákno, které při styku s vlhkostí uvolňuje kyslík, který má výborné dezinfekční vlastnosti. U této látky je použit prošev o vysoké gramáži kvalitního dutého vlákna pro maximální odvod vodních par.
Potah Medi Care Potah Medicare Silk je tvořen luxusní potahovou látkou, jejíž vrchní strana se skládá z vláken, které jsou tenčí než lidský vlas. Povrch látky má brilantní vzhled, je odolný proti znečištění a netvoří se na něm žmolky. Látka je vylepšena technologií Hydrophil , která zajišťuje rychlý a komplexní odvod vlhkosti z lidského těla a stará se tak při spánku o příjemné klima. Potah matrace je samozřejmě snímatelný a pratelný.
Potah Intense Potah Intense je určen pro ženy a pro muže, každá strana potahu má své specifické vlastnosti. Potah intense for woman – na straně pro partnerku zvyšuje cirkulaci krve a poskytuje pocit tepla díky směsi rostlinných extraktů z chlli papriček. Potah intense for man – na straně pro partnera, obsahuje rostlinné extrakty z břízy, který teplo absorbuje.
Potah Kristallblau Potah Kristallblau je zhotovený z elastického jemného materiálu obsahující směs bavlny a polyesteru. Vlastnosti této látky zaručují dostatečnou hygienu a jsou optimální pro využití k výrobě matrací. Materiál je antibakteriální a je vhodný i pro lůžka alergiků. Potah je snímatelný a pratelný, složení látky – 40 % Bavlna, 60 % Polyester.

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121