Pružinové Matrace

Pružinové Matrace velmi dobře dýchají, proto je lze použít i do vlhčího prostředí. Zahrnují širokou škálu typů od standardních matraci s pružinou typu Bonell až po luxusní taškové matrace s dlouhou životností. Pružinové matrace je vhodné uložit na pevný podklad – pevnou desku nebo pevný laťkový rošt, kde mezery mezi jednotlivými laťkami nepřesáhnou 4 cm. Pružinové matrace nejsou vhodné na polohovatelné rošty.
Pružiny jsou vyráběny z kalené oceli špičkové kvality. Vyskytují se ve dvou stupních tvrdosti dle síly drátu – síla 2.2 mm nebo 2.4 mm, čímž je dosaženo různé tvrdosti jádra matrace.

Můžeme se setkat se dvěma typy pružinových matrací – jádro typu Bonell se samostatnými, vzájemně svázanými pružinami nebo jádro s taškovými pružinami, kdy je každá pružina uložena samostatně v tkaném obalu tzv. taštičce, která zabraňuje vzájemnému posunu a tím jakékoli deformaci.

Matrace s pružinou typu Bonell

Pružinové jádro systému Bonell použité v matraci o rozměru 90 × 200 cm obsahuje 184 kusů pružin, které jsou vzájemně provázány. Na trhu se můžeme setkat s různými typy pružinový matrací s jádrem typu Bonell, které se od sebe liší použitými materiály v izolační vrstvě a nosnou vrstvou matrace. Použití kvalitních materiálů má výrazný vliv na výsledné vlastnosti matrace, jako je tuhost, doporučená nosnost a životnost.

Matrace s taškovou pružinou

Matrace s taškovou pružinou velmi dobře dýchají, proto je lze použít i do vlhčího prostředí. Taškové jádro použité v matraci rozměru 90×200 cm obsahuje 384 kusů pružin, ty jsou samostatně uloženy v textilních sáčcích, kdy se pružiny vzájemně nedotýkají, jednotlivé sáčky jsou propojeny a pro zvýšení stability jádra fixovány vrstvou netkané textilie. Taškové matrace mají velmi dobrou bodovou elasticitu, vynikající ortopedické vlastnosti a poskytují individuální oporu páteře.

Jádro Bonell
Jádro Bonell
Taškové jádro
Taškové jádro
Pružina Bonell
Pružina Bonell
Pružina Bonell
Pružina Bonell
Tašková pružina
Tašková pružina

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121