Matrace ze studené pěny

Dalším typem pěny použitým při výrobě matrací je studená pěna, která byla vyvinuta díky moderním technologiím. Zvláštností studené pěny je otevřená buněčná struktura tvořící odvětrávací kanálky, díky kterým má studená pěna výbornou prodyšnost a tím dobře vyrovnává teplotní rozdíly. Studená pěna se vyznačuje vysokou elasticitou i při vysoké objemové hustotě a tím pádem i dlouhou životností. Přirozené antialergické vlastnosti studené pěny lze doplnit pratelným potahem a tím docílíme ideálních podmínek pro zdravý spánek. Hlavní výhodou matrací ze studené pěny je dlouhá životnost se stálými ortopedickými vlastnostmi.

Matrace vyrobené ze studené pěny zahrnují širokou škálu typů, jedná se především o luxusní sendviče, jejichž složení je specifické pro každý typ matrace. Matrace ze studené pěny je vhodné uložit na lamelový rošt, který podpoří ortopedické vlastnosti matrace. Matrace s vyšším jádrem je možné uložit na pevný laťkový rošt. Matrace ze studené pěny je možné uložit i na polohovatelný lamelový rošt, ale matrace kopíruje rošt pod zátěží tzn. pokud na matraci ležíte.

Matrace vyrobené ze studené pěny mají větší póry, jsou proto prodyšnější, mají lepší elastické vlastnosti a tvarovou stálost. Matrace jsou komfortnější a lépe kopírují křivky těla než matrace z PUR pěny. Kombinací různých tuhostí pěn s propracovanými perforacemi jádra dosáhneme ideální anatomické polohy páteře.

Studená pěna se v některých případech kombinuje s línou pěnou ( termopěnou ), která optimalizuje svoji tuhost a tvar podle absorbovaného tepla, což zaručuje výborné přizpůsobení matrace jakékoliv váhové kategorii při všech režimech spánku. Matrace s jádrem ze studené pěny poskytují vynikající ortopedické vlastnosti a mají dlouhou životnost.

Studená pěna
Studená pěna
Studená pěna
Studená pěna
Studená pěna
Studená pěna
Studená pěna
Studená pěna
Studená pěna
Studená pěna

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121