Jak vybrat správné matrace

Pro dosažení ideálních ortopedických vlastností matrace a optimální vzdušnosti, je třeba zvolit vhodnou podložku matrace. Pružinové matrace je vhodné uložit na pevnou desku nebo pevný rošt, kde mezery nepřesáhnou 4 cm. Sendvičové matrace, matrace ze studené pěny, matrace z bio pěny a latexové matrace je vhodné uložit na lamelový rošt, který podpoří ortopedické vlastnosti matrace. Tyto typy matrací je také možné uložit na laťový rošt. Latexové matrace ( mimo typů vyztužených kokosovou deskou ) jsou vhodné pro všechny typy polohovatelných roš­tů.

Tuhost matrace

Před zakoupením matrace doporučujeme matraci vyzkoušet, zvolte tuhost matrace
odpovídající Vašim požadavkům. Obecně platí, že pro uživatele s vyšší hmotností je vhodnější matrace s vyšší tuhostí a pro uživatele s nižší hmotností je vhodnější matrace s menší tuhostí, ale požadavky jednotlivců se liší a důležité je, abyste se na matraci dobře cítili.

Nákup matrace můžeme přirovnat ke koupi bot, kdy je důležité, aby Vás matrace nikde netlačila, byla pohodlná a dobře jste se na matraci cítili. Tuhost lůžka při bolestech zad či zdravotních potížích ( skolióza, omezená hybnost páteře nebo osoby po operaci kyčelních kloubů a plotýnek ) konzultujte s ošetřujícím lékařem.

Rozměr matrace

Na trhu se můžete setkat s matracemi v rozměrech – 80 × 200 cm, 80 × 195 cm, 90 × 190 cm, 85 × 195 cm, 90 × 200 cm, 100 × 200 cm, 140×200, 160 × 200 cm, 180 × 200 cm. Tyto rozměry můžeme považovat za typizované rozměry. Matrace v rozměru větším než 90 × 200 cm mohou být dodávány s lepeným jádrem, jedná se o konstrukční spoj, který nemá vliv na užitnou hodnotu matrace ani na ortopedické vlastnosti a životnost matrace.

Potah matrace

Zdravý člověk vypotí během spánku cca 7 dcl tekutiny, která projde z velké části do matrace. Proto musí být matrace dostatečně prodyšná a musí dobře absorbovat vlhkost a později absorbovanou vlhkost odvětrat. Tím poskytuje matrace uživateli dokonalý pocit sucha, pohodlí a komfortu během celé noci.

Z tohoto důvodu musí potah matrace splňovat nejpřísnější hygienická kritéria. Potah musí být vyroben z kvalitních a snadno udržovatelných materiálů, které poskytují ochranu proti plísním a bakteriím, nestávají se živnou půdou pro roztoče a zabraňují tvorbě nepříjemného zápachu. Lůžkovin se dotýkáme většinou holým tělem, měly by být použité potahové látky příjemné i na dotek.

Levnější typy matrací jsou dodávány s nesnímatelným, chemicky čistitelným potahem. Kvaliní matrace je opatřena snímatelným a pratelným potahem. Běžným standardem se v poslední době staly potahy na zip, které je možno z jádra matrace sejmout a vyprat. Tím dosáhneme okamžité hygieny bez použití speciálních čistících postupů. Potah s možností praní je ideální volbou pro zákazníky se zvýšenými nároky na čistotu a především pro alergiky.

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121