Ortopedické matrace

Základem ortopedických lamelových matrací je pružný ortopedický lamelový rošt, který je zabudován dovnitř matrace. Ten dokáže dostatečně pevně a přitom citlivě zkopírovat tvar těla v jakékoliv poloze a správně jej podepřít. V poloze na boku tak zůstává osa páteře rovná, při ležení na zádech ve svém přirozeném fyziologicky zakřiveném tvaru. Dochází tak nejen k svalovému uvolnění, ale také k odpočinku kosterní stavby těla. Při uvolnění meziobratlových kloubů, vazů a plotének dochází následně k odpočinku nervového systému a přirozené regeneraci vnitřních orgánů.

Pružný rošt je sestaven z velkého množství dřevěných lamel. Díky jejich příčnému uchycení v bavlněných pouzdrech nosníků z PUR pěny, pruží v podélném směru více, než ve směru příčném. Tělo spáče pak není zabořeno do matrace, ale je lépe podepřeno v jeho přirozené linii a má lepší možnost se dokonale uvolnit a protáhnout. Celý rošt je vyroben ze zdravotně nezávadných materiálů a jeho konstrukce poskytuje velký prostor pro odvádění vlhosti.

Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedické matrace
Ortopedická matrace
Ortopedická matrace
Nosníky
Nosníky
Ortopedický rošt
Ortopedický rošt

Nosníky

Tři podélné nosníky jsou hlavním pružícím prvkem celé matrace. U jednotlivých typů matrací se liší v konstrukci, v systému pružení a v možnosti nastavení tvrdosti. Tvrdost pružení matrace je pak dána různou objemovou hmotností a tvrdostí PUR pěny v pružících hranolech. V oblasti ramen a kyčlí mají pružící nosníky tzv. ramenní resp. kyčelní změkčení.

Roznášecí vrstva

Na pružný lamelový rošt je položena prodyšná roznášecí vrstva, zajišťující rovnoměrné rozložení váhy těla bez bodových tlaků, což je nezbytné pro správný krevní oběh. Zákazník si může vybrat roznášecí vrstvu ze studené PUR pěny, Talalay latexu, Nawapuru, Termopuru nebo luxusní latexové pěny Embrace.

Studená pěna se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Je to vysoce prodyšný materiál, který má na vrchní straně drobné výstupky neboli nopky. Ty ještě více provzdušňují povrch matrace a omezují tak výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí. V neposlední řadě působí nopky jemným masážním efektem.

Talalay Latex je vyroben speciální metodou ze směsi přírodního a syntetického kaučuku. Charakteristickou vlastností tohoto materiálu je jeho vysoká bodová elasticita a uchování pružnosti a nosnosti i po mnohaletém používání. Svými otevřenými póry zaručuje výborné provzdušnění a tepelnou pohodu.

Nawapur je přírodní, ekologická, prodyšná pěna, jejíž hlavní složkou je rostlinný výtažek z byliny skočce obecného, známý jako ricínový olej. Pěna má vynikající mechanické vlastnosti – pevnost, pružnost, elasticitu.

Embrace je vysoce komfortní latexová pěna s viskoelastickým efektem, která se přizpůsobuje teplotě těla a má otevřenou strukturou latexových buněk. Vrstva Embrace zajišťuje jedinečnou termoregulaci a prodyšnost, tělo dokonale podepře, nevytváří žádný protitlak a umožňuje tak snadné otáčení.

Termopur viskoelastická líná pěna, obsahující viskoelastickou přísadu, která zaručuje velmi příjemnou měkkost povrchu matrace. Pěna Termopur se dokáže velmi citlivě přizpůsobit teplotě a tvaru těla. Roznášecí vrstvu Termopur doporučujeme zvláště citlivým jedincům, vyžadujícím příjemnou měkkost povrchu matrace ( nedochází k otlačení v oblasti ramene nebo kyčle ). Viskoelastická pěna Termopur je po celé ploše vybavena změkčujícími nopky, zaručujícími dokonalé změkčení a provzdušnění.

Vrstva Studená pěna
Vrstva Studená pěna
Vrstva Nawapur
Vrstva Nawapur
Vrstva Termopur
Vrstva Termopur
Vrstva Talalay
Vrstva Talalay
Vrstva Embrace
Vrstva Embrace

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121